Reflektory szynowe LED to funkcjonalny i praktyczny sposób oświetlenia mieszkania lub pomieszczeń takich jak muzea, restauracje czy bary. Wystarczy jedno źródło prądu, by podłączyć listwę nawet z kilkunastoma reflektorkami. Kiedy warto zastosować reflektory na szynie? Czym charakteryzuje się takie rozwiązanie i do jakich wnętrz pasuje?

 

Reflektor szynowy – gotowy na zmiany

Reflektory szynowe są idealnym wyborem dla pomieszczeń, które przechodzą częste metamorfozy i stałe oświetlenie zainstalowane w określonych punktach utrudniłoby ewentualne przemeblowania. Lampy szynowe można przesuwać i zmieniać kąt świecenia i bez żadnych zmian w instalacji elektrycznej oświetlić inną część pokoju. Dlatego często wybierane są do galerii i muzeów, a także restauracji, w których ustawienie stolików jest zmienne. Również w prywatnych mieszkaniach reflektory na szynie może znaleźć swoje miejsce.

 

Reflektory na szynie – rodzaje

Reflektor szynowy LED poprzez jego szyny w prosty sposób można łączyć ze sobą i przedłużać lub skracać, a także dopasować dokładnie do takiej długości, jaka jest potrzebna. To świetne rozwiązanie do pomieszczeń, które wymagają niestandardowe oświetlenia, np. we wnękach lub między meblami. Reflektorki to zwykle żarówki LED lub halogeny. Pierwsze charakteryzują się energooszczędnością, a także możliwością wyboru barwy i koloru światła. Halogeny dają jasne i raczej zimne światło. Świetnie pasują do surowych wnętrz industrialnych i urządzonych w stylu loftowym. Kolor listwy można dopasować do aranżacji całego pomieszczenia i wyróżnić ją lub ukryć.