Systemy oświetlenia gablot składające się z małych lampek LED oraz mini szyn są idealnym rozwiązaniem w przypadku zmiennej ekspozycji lub w przypadku, gdy nie do końca znany jest rozkład eksponatów, elementów prezentowanych w gablocie.

Dzięki możliwości zmiany miejsca reflektora szynowego oraz nakierowania go w niemal dowolnym kierunku, możliwe jest indywidualne dostosowanie oświetlenia ekspozycji.

Małe gabaryty lampek oraz szyny powodują, że głównym bohaterem jest zwartość gabloty, a nie oświetlenie.

Jednym ze sposobów oświetlenia mieszkania, restauracji czy pomieszczeń, takich jak sale muzealne i galerie, są systemy szynowe. Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie, jakie są jego najważniejsze cechy, funkcje i zalety?

Lampy szynowe – dowolność aranżacji

Lampy szynowe sprawdzają się we wnętrzach, które przechodzą częste metamorfozy lub zmiany wyposażenia. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dany układ pomieszczenia będzie stały lub planujemy częste przemeblowania, lampy szynowe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Lampy na szynie można przesuwać, zmieniać kąt świecenia, a także dodać kolejne lampy lub zmniejszyć ich ilość. Wszystko w zależności od indywidualnych potrzeb i aktualnych wymagań, jakie stawia pomieszczenie. Z tego powodu lampy szynowe często wybierane są do oświetlania restauracji, jako oświetlenie galerii czy lampy do muzeów. Nowy układ stołów czy rozbudowa ekspozycji nie wymaga montażu nowego oświetlenia czy zmian w instalacji elektrycznej.

Stylowe lampy szynowe

Lampy szynowe idealnie łączą się ze stylem industrialnym. Świetnie pasują do surowych, loftowych wnętrz. Co ważne, sposób montażu oraz wykonanie szyny można dopasować do konkretnego stylu wnętrza. Kolor szyny, materiał, jego długość oraz szerokość wybierana jest wspólnie z klientem. Szynę w prosty sposób można przedłużyć za pomocą niewidocznych połączeń, skrócić lub przenieść w inne miejsce. Najczęściej na szynach występują lampy LED lub halogenowe. Pozostaje decyzja o barwie światła oraz jego intensywności. Produkt wyjątkowo popularny podczas doboru oświetlenia do sklepu a szczególnie oświetlenia do witryn.