Oświetlenie sklepu LED ma ogromne znaczenie dla samopoczucia klientów, sprzedawców oraz dla wyników finansowych. Oświetlenie ekspozycji to sztuka, którą warto opanować, a przede wszystkim – poznać podstawowe zasady, by wspólnie z projektantami i wykonawcami stworzyć najlepszy projekt i montaż.

Zmiany ekspozycji a jej oświetlenie

Oświetlenie sklepowej ekspozycji musi uwzględniać jej ciągłe zmiany. Równomierny rozkład światła powinien być uzupełniony o punkty doświetlające – punktowe oświetlenie LED do ekspozycji, diody LED sklep oraz reflektory szynowe. Te drugie dzięki zastosowaniu systemu oświetlenia szynowego fantastycznie sprawdzają się w sklepach – poszczególne lampy szynowe można przesuwać na szynie oraz zmieniać kąt świecenia, w zależności od aktualnego rozmieszczenia produktów w sklepie.

Barwy w oświetlaniu ekspozycji

Profesjonalne oświetlenie ekspozycji ma za zadanie perfekcyjnie odwzorować barwę przedmiotów, tak jak światło dzienne. To szczególnie istotne w przypadku drogerii, sklepów odzieżowych czy sklepów z wyposażeniem wnętrz. Aby oświetlenie do sklepu odzieżowego prawidłowo oddawało barwę przedmiotów, należy zastosować źródła generujące światło o wskaźniku oddawania barw na poziomie nie mniejszym niż Ra=80 oraz temperaturze barwowej odpowiadającej światłu naturalnemu.

Odpowiednie oświetlenie ekspozycji

Oświetlenie ekspozycji musi przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Aby spełniło to zadanie, powinno wyróżniać ekspozycje spośród sąsiadujących sklepów i być adekwatne do asortymentu. Każda branża ma swoją specyfikę i pasujący do niej sposób oświetlenia sklepowego LED. Francuska cukiernia, sklep z biżuterią, sklep z odzieżą młodzieżową – każdy typ asortymentu wpływa na wybór oświetlenia, które podkreśli jego charakter.

Oświetlenie ekspozycji sklepowej

Od kilkunastu lat zajmujemy się dostarczaniem wysokiej jakości oświetlenia do sklepów i galerii. Specjalizujemy się w LED-owych i światłowodowych technologiach oświetleniowych.
Podstawowy rodzaj oświetlenia w przypadku wnętrz sklepowych w których mamy do czynienia z podwieszanym sufitem to lampy downlight. Lampy downlight dostępne są w różnych mocach i wykończeniach. Dostępne są modele stałe oraz z możliwością regulacji kąta świecenia światła. Z uwagi na szeroki wybór kolorów ramek i wielkości lamp łatwo można je dopasować do wnętrza. To naturalny wybór jeśli chodzi o oświetlenie sklepowe.
Lampy na szynoprzewodach to niezawodne rozwiązanie przy oświetleniu sklepu, wystawy lub witryny. Mamy do dyspozycji bardzo elastyczny system składający się z szyn i wpinanych w dowolnym miejscu regulowanych reflektorów. Szyny można zamontować na wystawie, witrynie lub w sklepie. System, który najważniejsze decyzje o doborze oświetlenia sklepowego pozwala zostawić na sam koniec.
Lampy typu spot jib to nowość w oświetleniu sklepowym. Znakomitej jakości reflektor LED spot ze stałym mocowaniem na wysięgniku. Lampa mocowana jest w wybranym punkcie, ale możliwość obracania i pochylania reflektora sprawia, że daje nam ona sporą elastyczność w przypadku zmiany ekspozycji. Doskonałe rozwiązanie jeśli nie ma możliwości zamontowania oświetlenia do sufitu, a zależy nam na oświetleniu płaszczyzny ściany.