Lampy LED na słupku to doskonałe rozwiązanie do gablot ze szklanym kloszem, w których umocowanie lamp downlight lub systemów szynowego oświetlenia nie jest możliwe.

Lampy LED na słupku zazwyczaj mają spory zakres regulacji dzięki „główce” znajdującej się w górnej części. Z reguły jest możliwość regulowania główki w pionie oraz obracania osiowo całej lampki. W zależności od modelu zakres regulacji jest różny. Możemy mieć także do czynienie z słupkami wyposażonymi w jedno, lub więcej źródeł światła.

Różnorodność opcji jeśli chodzi o kształt lampy LED, kolor wykończenia, moc źródła światła oraz temperaturę barwy umożliwia dobranie odpowiedniej lampy do każdej ekspozycji.

Kolor obudowy, a także temperatura światła (ciepła lub zimna) można dobrać do konkretnej wystawy. Możliwy jest także wybór koloru światła oraz zakresu regulacji. Słupki oświetleniowe LED to niedrogi i efektowny sposób oświetlenia każdej gabloty.

Lampy na słupku są dobrym wyborem do szklanych gablot, w których istotne jest podświetlenie rozproszonym światłem wnętrza oraz punktowe podkreślenie poszczególnych produktów lub oświetlenie eksponatów znajdujących się w gablocie. W przypadku niektórych słupków możliwe jest precyzyjne kierowanie wąskiej wiązki światła na wybrany obszar, zaś pozostałe miejsca pozostają nieoświetlone. Takie zadanie spełniają m.in słupki Libra. Często stosowane są w gablotach, w których nie ma możliwości instalacji systemów szynowych lub lamp downlight. Lampy słupkowe wyposażone są w żarówki LED – trwałe, energooszczędne źródło światła.

Lampy LED na słupku – regulacja i wybór barwy

LED na słupku można dostosować do aranżacji i wymogów, jakie stawia wnętrze. Na słupku może znajdować się jedno źródło światła lub kilka. Umieszczone są tylko w górnej części słupka lub rozmieszczone na całej jego długości. Te drugie świetnie pasują do piętrowych ekspozycji. Z reguły każda mała lampka LED ma możliwość regulacji – pionowo obraz osiowo. Dzięki temu możemy oświetlić wybrany fragment, a także skierować światło w różne strony. To szczególnie przydatne w przypadku zmiennych ekspozycji – wówczas modyfikacja oświetlenia wystawy nie pociąga za sobą konieczności zmian w instalacji, a jedynie przekierowanie światła.