systemy szynowe reflektorekOświetlenie szynowe LED zdobywa coraz większą popularność. Najczęściej stosowane jest w nowoczesnych wnętrzach oraz takich, w których aranżacja i rozmieszczenie mebli jest zmienne. Dzięki systemom szynowym LED, dostosowanie oświetlenia do danego pomieszczenia nie wymaga wprowadzania niepotrzebnych zmian w instalacji elektrycznej oraz strukturę pomieszczenia.  System oświetlenia szynowego można dostosować do każdego wnętrza, zarówno w domu, jak i w sklepie, restauracji, a nawet muzeum. Świetnie komponuje się z wnętrzami w stylu industrialnym.

Warto zwrócić uwagę na unowocześniony design szyn oświetleniowych, dzięki któremu nasze mieszkanie zyska niepowtarzalny klimat. System oświetlenia szynowego najczęściej wyposażony jest w lampy LED, jednak jest on także dostępny z innymi źródłami światła.

 

Systemy szynowe LED – zalety

reflektorek szynowy czarnySystemy szynowe LED mają wiele zalet. Według wielu osób, największą stanowi fakt, iż można zasilać kilka lamp za pomocą jednego tylko podłączenia do prądu. Rozwiązanie to okazuje się być szczególnie przydatne, kiedy mamy do czynienia ze starym budownictwem – gdzie przyłącza i gniazda występują w bardzo małej ilości.

Szynowy system oświetleniowy rozwiązuje nie tylko problem rozmieszczenia gniazdek w starym budownictwie. Doskonale sprawdza się w niestandardowych pomieszczeniach, np. w przypadku niskich pomieszczeń, czy pokojów pełnych zakamarków. Ze względu na prostotę budowy szynowych systemów oświetlenia bardzo łatwo można je łączyć i rozbudowywać. Lampy montowane w systemie szynowym można jednym ruchem rozmontować i przenieść w inne wybrane miejsce, a przede wszystkim – poszczególne lampy można przesuwać i zmieniać kąt oświetlenia w ramach raz zamontowanej szyny.  Świetnie nadają się do wnętrz, w których musi istnieć możliwość zmiany oświetlenia.