Na wszelkiego rodzaju targach obowiązuje jedna, ponadczasowa zasada: wyróżnij się albo zgiń. Sposobów na zwrócenie uwagi gości targów jest wiele, ale żaden nie jest tak skuteczny i jednocześnie subtelny, jak przyjemne dla oka i oryginalne oświetlenie wystawiennicze.

Lampy wystawiennicze

Pojedyncze, punktowe oświetlenie może być zamontowane nad stoiskiem (skierowane jest wówczas w dół) lub w podłodze (oświetla od dołu). Lampy, które można zamontować w roll-up’ach, w systemach typu pop-up i w ściankach Aero, Hop-Up, Vector oraz Formulate to zwykle LED-y lub lampy halogenowe. Czym się wyróżniają? Lampki do roll-upów posiadają klips pasujący do roll-upów różnego typu. Długi przewód zasilający zapewnia swobodny wybór lokalizacji lampki na roll-upie.

Oświetlenie wystawiennicze a zasady oświetlania banerów

Banery wystawiennicze powinny być delikatnie podświetlone światłem o ciepłej, delikatnej barwie. Całe stoisko powinno być oświetlone w sposób spójny, lecz nie nudny. Możemy zagrać kolorami i dobrać barwę światła do koloru lady. Oświetlenie wystawiennicze powinno być dyskretne i nie odwracać uwagi potencjalnych klientów od tematyki stoiska. Wielu wystawców decyduje się na stojące lampy halogenowe, jednak ich nie rzadko toporny wygląd nie współgra z prezentowaną na targach branżą. Dlatego warto pamiętać, że oświetlenie wystawiennicze musi być dopasowane do tematyki stoiska. Inaczej podświetlimy stoisko firmy produkującej kosmetyki naturalne, a inaczej producenta kosiarek. Spójne, dopasowane, subtelne oświetlenie stoiska wystawienniczego gwarantuje sukces na targach.