Led, czyli Light Emitting Diode w ciągu zaledwie kilku lat niemal całkowicie wyparły tradycyjne żarówki starego typu. I nie ma w tym nic dziwnego – zalety żarówek LED są nie do podważenia. Wytrzymałość (średnio 50 000 godzin świecenia, brak czułości na włączanie i wyłączanie), energooszczędność i skuteczność świetlna do tylko niektóre z nich. Zaletą tego typu jest także duży wybór opraw oświetleniowych. Jak wybrać i dopasować do wnętrza oprawy oświetleniowe LED?

Oprawy oświetleniowe LED – kolory i kształty

Oprawy oświetleniowe mogą stanowić fantastyczne uzupełnienie i dopełnienie aranżacji wnętrza. Odpowiednio dobrany kolor, kształt i wielkość podkreśli nie tylko styl mieszkania, ale także strumień światła. Najczęściej spotykane są oprawy w kolorze srebrnym, czarnym i białym. Do łazienki najlepszym wyborem będą oprawy oświetleniowe LED wodoodporne – zapewnią bezpieczne stosowanie żarówek w pomieszczeniu.

Materiały opraw oświetleniowych LED

Oprawy oświetleniowe LED występują w różnych rodzajach. Materiały, z jakich są zbudowane to m.in: chrom (srebrzystoszarym metal, odporny na uszkodzenia), stal, patyna, mosiądz (matowy lub błyszczący), stal drapana. Oprawy mogą być matowe, dekoracyjnie zdobione lub błyszczące. Do każdego wnętrza, od rustykalnego po nowoczesne, można dobrać odpowiednie oprawy oświetleniowe LED, podkreślające jego niepowtarzalny charakter. Montowane w suficie oprawy oświetleniowe mogą być również niemal niewidoczne, co daje niezwykle ciekawy efekt.