Lampy LED na słupku to doskonałe rozwiązanie do gablot ze szklanym kloszem, w których umocowanie lamp downlight lub systemów szynowych nie jest możliwe.

Lampy LED na słupku zazwyczaj mają spory zakres regulacji dzięki „główce” znajdującej się w górnej części. Z reguły jest możliwość regulowania główki w pionie oraz obracania osiowo całej lampki. W zależności od modelu zakres regulacji jest różny. Możemy mieć także do czynienie z słupkami wyposażonymi w jedno, lub więcej źródeł światła.

Różnorodność opcji jeśli chodzi o kształt lampy LED, kolor wykończenia, moc źródła światła oraz temperaturę barwy umożliwia dobranie odpowiedniej lampy do każdej ekspozycji.

3L
BB
JS
GS
Libra

Lampy na słupku są dobrym wyborem do szklanych gablot, w których istotne jest podświetlenie rozproszonym światłem wnętrza oraz punktowe podkreślenie poszczególnych produktów lub oświetlenie eksponatów znajdujących się w gablocie. W przypadku niektórych słupków możliwe jest precyzyjne kierowanie wąskiej wiązki światła na wybrany obszar, zaś pozostałe miejsca pozostają nieoświetlone. Takie zadanie spełniają m.in słupki Libra. Często stosowane są w gablotach, w których nie ma możliwości instalacji systemów szynowych lub lamp downlight. Lampy słupkowe wyposażone są w żarówki LED – trwałe, energooszczędne źródło światła.

Lampy LED na słupku – regulacja i wybór barwy

LED na słupku można dostosować do aranżacji i wymogów, jakie stawia wnętrze. Na słupku może znajdować się jedno źródło światła lub kilka. Umieszczone są tylko w górnej części słupka lub rozmieszczone na całej jego długości. Te drugie świetnie pasują do piętrowych ekspozycji. Z reguły każda mała lampka LED ma możliwość regulacji – pionowo obraz osiowo. Dzięki temu możemy oświetlić wybrany fragment, a także skierować światło w różne strony. To szczególnie przydatne w przypadku zmiennych ekspozycji – wówczas modyfikacja oświetlenia wystawy nie pociąga za sobą konieczności zmian w instalacji, a jedynie przekierowanie światła.

Kolor obudowy, a także temperatura światła (ciepła lub zimna) można dobrać do konkretnej wystawy. Możliwy jest także wybór koloru światła oraz zakresu regulacji. Słupki oświetleniowe LED to niedrogi i efektowny sposób oświetlenia każdej gabloty.

Share This: